Aktualnie przeglądasz: Szkolenia » HR Kadry Płace » Absencja chorobowa pracowników

Organizacja bezpiecznej pracy w firmach z branży energetycznej

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z bezpieczną organizacją pracy w firmach z branży elektroenergetycznej.

Program szkolenia

  1. Zasady organizacji prac przy urządzeniach energetycznych
    • omówienie ramowej instrukcji organizacji bezpiecznej pracy
    • przykłady praktyczne w zakresie pisania Instrukcji Organizacji Bezpiecznej Pracy.
    • przykład rozwiązań na powierzenie prac eksploatacyjnych w zakresie konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym urządzeń energetycznych podmiotowi zewnętrznemu.
    • Obowiązki i odpowiedzialność osób odpowiedzialnych za organizację pracy na polecenia pisemne.
    • omówienie typowych problemów praktycznych poleceniodawców
  2. Odpowiedzialność za organizację prac eksploatacyjnych na czas remontu, inwestycji, rozruchu.
  3. Zasady wykonywania prac przez podmioty “zewnętrzne” na urządzeniach prowadzącego eksploatację
  4. Organizacja pracy na polecenie pisemne wykonania pracy.
  5. Przykłady praktyczne w zakresie pisania poleceń pisemnych na prace wykonywane przy urządzeniach energetycznych
  6. Prace pożarowo niebezpieczne:
    • Zabezpieczenie prac pożarowo niebezpiecznych: rodzaj, treść i forma dokumentów wymaganych przy wykonywaniu prac pożarowo niebezpiecznych;
    • Obowiązki właściciela lub zarządcy obiektu zlecającego wykonywanie prac pożarowo niebezpiecznych.
    • Obowiązki kierownika ekipy wykonującej prace pożarowo niebezpieczne:
    • Naruszenie przepisów. Odpowiedzialność.
    • Najczęstsze błędy/ nieprawidłowości podczas zabezpieczania, wykonywania prac i zlecania pożarowo niebezpiecznych.
  7. Prace eksploatacyjne na polecenie pisemne i prace pomocnicze przy urządzeniach energetycznych – praktyczne omówienie zagadnienia.
  8. Podsumowanie szkolenia – pytania i dyskusje

Metody szkoleniowe

Szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi, aktywizującymi wszystkich uczestników. Metody opierają się na zasadzie „nauki przez doświadczenie”, pozwalającej uczestnikom szkolenia odnaleźć się w realnym otoczeniu zawodowym i w praktyczny sposób poznać i zastosować treści wykorzystywane na szkoleniu.

Podczas szkolenia wykorzystane zostaną następujące metody szkoleniowe:

  • Krótkie wykłady z prezentacją multimedialną
  • Przykłady z praktyki uczestników i trenera prowadzącego szkolenie
  • Dyskusje moderowane mają na celu wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów związanych z omawianymi zagadnieniami
  • Sesje pytań

Informacje i zgłoszenia

tel.: (22) 250 12 12, (68) 419 09 45
fax: (22) 250 12 13
infobiztech@infobiztech.pl

Karta zgłoszenia na szkolenie

Karta zgłoszenia na szkolenie Karta zgłoszenia na szkolenie (220.6 kB)

Formularz rezerwacji miejsca na szkoleniu