Aktualnie przeglądasz: Szkolenia » HR Kadry Płace » Prawo pracy

PRAWO PRACY - Zmiany 2019

Głównym celem szkolenia jest praktyczne omówienie i zapoznanie uczestników szkolenia z najnowszymi
i planowanymi zmianami w zakresie prawa pracy.

Profil uczestnika

Szkolenie jest skierowane do pracowników działów kadr i hr oraz kadry kierowniczej.

Program szkolenia

  1. Zasady zatrudniania na podstawie umowy o Dzieło, umowy Zlecenia i umowy o Pracę
    • Kiedy warto stosować Umowa o Pracę na czas określony po zmianie przepisów?
    • Dzieło a Zlecenie – różnice wg ZUS, PIP i orzecznictwa sądowego
    • Umowy Zlecenia – prezentacja postanowień umowy
    • Zlecenie a Umowa o Pracę – różnice wg PIP i orzecznictwa sądowego
  2. Wsparcie zatrudnienia - Zatrudnianie cudzoziemców – Podsumowanie zmian 2018
    • Zezwolenia na pracę ZMIANY 2018, w tym zezwolenia sezonowe
    • Sytuacje niewymagające zezwolenia w 2018 r.
    • Współpraca z agencjami – na co zwracać szczególną uwagę?
  3. RODO – najnowsze zmiany w zakresie danych osobowych i ich wpływ na procesy rekrutacyjne i kadrowe
    • Zmiany w systemie ochrony danych osobowych
    • Zasady postępowania z CV dostarczanymi przez kandydatów do pracy
    • Dopuszczalność pobierania zaświadczeń o niekaralności
    • Pytania zakazane w procesie rekrutacji
    • Referencje i zdjęcia kandydatów i pracowników
    • zasady zbierania i przetwarzania dokumentacji pracowniczej
    • Obowiązki pracodawcy w zakresie RODO
    • RODO – a ZFŚS
  4. Czas pracy w 2018 roku – wybrane zagadnienia
    • Systemy czasu pracy, rodzaje, uwarunkowania, najlepsze rozwiązania dla organizacji
    • Nowe obowiązki związane z tworzeniem ewidencji czasu pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych
    • Odpowiedzialność osobista za błędne ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy
  5. Urlopy
    • Urlopy wypoczynkowe
    • Urlopy pracowników – rodziców: kluczowe informacje
  6. Praca kobiet w ciąży
    • Nowe przerwy dla kobiet w ciąży w miejsce obniżenia wymiaru czasu pracy
    • Zmiany w zakresie wykazu pracy wzbronionych
  7. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników
    • Klauzule lojalnościowe w treści umów o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych
    • Czas pracy pracownika szkolonego
  8. Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy
  9. Odpowiedzialność materialna i porządkowa pracowników
    • Tryb nakładania kar porządkowych
    • Odpowiedzialność materialna
    • Szkoda wyrządzona pracodawcy
    • Egzekwowanie odszkodowania od pracownika
    • Odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi
  10. Nowy wiek emerytalny, a stosowanie przepisów o ochronie przedemerytalnej
  11. Rozwiązanie stosunku pracy
    • Jak zgodnie z prawem rozstać się z pracownikiem?
    • Porozumienie stron – najbardziej bezkonfliktowy sposób rozstania się z pracownikiem?
    • Wypowiedzenie umowy
    • Rozwiązanie umowy w trybie dyscyplinarnym (art. 52 k.p.)
    • Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, bez winy pracownika
    • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy
    • Czasowe powierzenie innych zadań bez wypowiadania umowy
    • Porozumienie zmieniające
    • Wypowiedzenie zmieniające
    • Świadectwo pracy, referencje
  12. Pracownicze programy kapitałowe – system oszczędzania z przeznaczeniem na zabezpieczenie potrzeb finansowych po osiągnięciu wieku emerytalnego lub nabyciu uprawnień emerytalnych - NOWOŚĆ

Metody szkoleniowe

Szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi, aktywizującymi wszystkich uczestników. Metody opierają się na zasadzie „nauki przez doświadczenie”, pozwalającej uczestnikom szkolenia odnaleźć się w realnym otoczeniu zawodowym i w praktyczny sposób poznać i zastosować treści wykorzystywane na szkoleniu.

Podczas szkolenia wykorzystane zostaną następujące metody szkoleniowe:

  • Krótkie wykłady z prezentacją multimedialną
  • Przykłady z praktyki uczestników i trenera prowadzącego szkolenie
  • Dyskusje moderowane mają na celu wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów związanych z omawianymi zagadnieniami
  • Sesje pytań

Termin i miejsce szkolenia

  • 19.12.2018, Katowice
  • 20.12.2018, Poznań
  • 15.01.2019, Zielona Góra
  • 16.01.2019, Warszawa
  • 24.01.2019, Gdańsk
  • 25.01.2019, Wrocław

Cena szkolenia

490 PLN

Cena obejmuje:

  • udział w szkoleniu
  • bogate materiały autorskie zawierające praktyczne narzędzia i procedury, które będą wykorzystane podczas szkolenia jak również będą stanowić cenną pomoc po jego zakończeniu
  • notes, długopis
  • przerwy kawowe i lunch
  • imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia

Cena szkolenia jest ceną netto. Do podanej ceny należy doliczyć podatek VAT (23%).

Promocja świąteczna

Zapraszamy do skorzystania z PROMOCJI MIKOŁAJKOWO-ŚWIĄTECZNEJ, która potrwa do 6.01.2019 roku.

Przy zgłoszeniu na każde szkolenie odbywające się w 2019 roku

  • Rabat w wysokości – 50 PLN/szkolenie jednodniowe;
  • Rabat w wysokości – 100 PLN/szkolenie dwudniowe.

Istnieje możliwość wystawienie faktury w 2018 roku i skorzystanie ze szkoleń w 2019 roku.

Zapraszamy do zgłoszeń

Informacje i zgłoszenia

tel.: (22) 250 12 12
fax: (22) 250 12 13
infobiztech@infobiztech.pl

Karta zgłoszenia na szkolenie

Karta zgłoszenia na szkolenie Karta zgłoszenia na szkolenie (289.3 kB)

Formularz rezerwacji miejsca na szkoleniu